جاذبه ها و مناطق گردشگری بوشهر


شهر بوشهر از شهر های جنوبی ایران و مرکز استان بوشهر میباشد.این شهر علاوه بر اهمیت فراوانی که به علت منابع نفت،گاز و نیروگاه هسته ای دارد دارای اهمیت زیادی در صادرات و واردات ایران به علت قرار گیری در ساحل خلیج فارس میباشد.

 

شهر بوشهر از شهر های جنوبی ایران و مرکز استان بوشهر میباشد.این شهر علاوه بر اهمیت فراوانی که به علت منابع نفت،گاز و نیروگاه هسته ای دارد دارای اهمیت زیادی در صادرات و واردات ایران به علت قرار گیری در ساحل خلیج فارس میباشد.همچنین تاریخ و قدمت یوشهر به دوره ی ساسانیان برمیگردد از این رو دارای جاذبه های تاریخی فراوان،نخلستان های زیبا و مناظر دیدنی بسیاری میباشد.این شهر دارای آب و هوای گرم و خشک است پس بهترین زمان برای سفر به  بوشهر فصل پاییز و زمستان میباشد.در ادامه به معرفی برخی مناطق گردشگری و طبیعی بوشهر پرداخته میشود.

 

مناطق گردشگری:

 

1)بازار قدیم بوشهر:این بازار که امروزه تنها یک دالان کوتاه و چند حجره ی بی سکنه از آن باقی مانده است متعلق به دوره ی افشاریه میباشد.با پیشروی در بازار قدیم رفته رفته به یک بازار مرکزی فعال و زیبا خواهید رسید که علاوه بر امکان خرید محصولات و صنایع دستی امکان آشنایی با فرهنگ مردم بومی بوشهر هم برای شما مهیا میشود.

2)عمارت ملک:عمارت ملک یکی از عمارت های بزرگ و باستانی بوشهر است که متعلق به یکی از ثروتمندان بوشهر به نام محمد مهدی ملک التجار بود.قدمت این عمارت زیبا به دوران قاجاریه برمیگردد و ساخت آن بدست معمارهای فرانسوی بوده است.

3)مدرسه سعادت:مدرسه ی سعادت با بنا و معماری حیرت انگیز خود مادر مدرسه های جنوب ایران است که در دوره ی قاجار به دستور حاکم بوشهر یعنی احمد خان دریابیگی ساخته شد.بخش تاریخی فرهنگی مدرسه ی سعادت که هم اکنون به صورت رایگان مورد بازدید گردشگران قرار میگیرد شامل چند اتاق که عکس های دانش آموزان در آن قرار دارد و گالری هنری سعادت که به فروش صنایع دستی میپردازد میباشد.

4)عمارت گلشن:عمارت گلشن از عمارت های تاریخی متعلق به دوره ی قاجار است.این عمارت زیبا و باشکوه دارای 3 طبقه میباشد و در بافت قدیمی شهر قرار گرفته است.

5)عمارت کازرونی:عمارت کازرونی عمارتی تاریخی میباشد که در محله ی قدیمی بهبهانی واقع شده است.قدمت این عمارت که امروزه محلی برای بازدید گردشگران میباشد به دوران قاجاریه بازمیگردد.عمارت کازرونی متعلق به تاجری ثروتمند به نام محمدرضا کازرونی بود.این عمارت از ارتفاع زیادی برخوردار است و همین امر موجب بوجوود آمدن مامنی خنک برای مردم گرمازده ی تابستان بود.

 

مناطق طبیعی:

 

1)گنبد نمکی جاشک:گنبد نمکی جاشک که در میانه ی شهرستان های دشتی و دیر قرار دارد از جاذبه ها و پدیده های طبیعی و زمین شناسی بوشهر است.این کوه با وجود مناظر و چشم انداز های شگفت انگیز دارای چند جاذبه ی طبیعی و تماشایی همچون آبشار های نمکی،یخچال های نمکی،سازه های رنگین کمان،چشمه های نمکی،دره ی گل کلم،دودکش های جن و پلایا میباشد.

2)پارک جنگلی چاهکوتاه:پارک جنگلی چاهکوتاه که در روستای چاهکوتاه قرار دارد از بوستان های زیبا و قدیمی بوشهر با 40 سال قدمت است.وجود نخلستان های فراوان،مزارع گندم و پوشش گیاهی طبیعی موجب بوجوود آمدن مناظر چشمگیر و زیبایی در پارک زیبای چاهکوتاه شده است.برای بازدید از این پارک یا روستای چاهکوتاه بهترین زمان فصلهای بهار،پاییز و زمستان است.

3)منطقه حفاظت شده حله:منطقه ی حفاظت شده ی حله تالابیست که از رود حله سرچشمه میگیرد.این مکان با پوشش گیاهی نی،گز و کهور، زیستگاه بسیاری از پرندگان آبزی و کنار آبزی متفاوتی است و به همین علت یکی از مناطق محبوب برای علاقه مندان به طبیعت است.

4)جزیره ام الکرم:جزیره ی ام الکرم که با نام جزیره ی ام الگرم هم شناخته میشود جزیره ای بکر و مرجانیست که بهشتی برای گونه های مختلف جانوری و پرندگان مهاجر است.این جزیره که مانند نگینی در آب های نیلگون خلیج فارس میدرخشد مکانی مناسب برای طبیعت دوستان و کسب اندکی آرامش است.همچنین بهترین زمان برای بازدید از جزیره ی ام الکرم به دلیل آب و هوای گرم فصلهای بهار،پاییز و زمستان است.

 

رستوران ها:

 

1)رستوران اسطوره:رستوران اسطوره با فضایی مدرن و عکسهای زیبا از چهره های برجسته ی ایرانی و خارجی به ارائه ی انواع غذاهای ایرانی،دریایی،برگر،پاستا و کباب های خوشمزه و با کیفیت میپردازد.این رستوران واقع در میدان مطهری، ابتدای خیابان مطهری میباشد.

2)رستوران ایتالیایی گاندو:رستوران ایتالیایی گاندو یکی از محبوب ترین رستوران های بوشهر است.این رستوران با محیطی مدرن به ارائه ی انواع غذاهای ایتالیایی همچون پیتزا،برگر،استیک،پاستا و سالاد های فوق العاده میپردازد.این رستوران واقع در میدان مطهری، خیابان باغ زهرا، جنب مجتمع تجاری زیتون است.

3)رستوران آنی:رستوران آنی از رستوران های بینظیر بوشهر است که در آن علاوه بر غذاهای ایرانی،انواع غذاهای فست فودی همچون پیتزا،برگر،ساندویچ،استیک،پاستا،سالاد،مرغ سوخاری و... یافت میشود.این رستوران واقع در خیابان عاشوری، روبه‌روی یادگار امام میباشد.

4)رستوران خانه معلم بوشهر:رستوران خانه ی معلم بوشهر رستورانی با غذاهای باکیفیت و ارزان است که به ارائه ی انواع غذاهای ایرانی،دریایی و کباب های خوشمزه و فوق العاده میپردازد.این رستوران واقع در خیابان ورزش، جنب دانشگاه آزاد، رستوران خانه معلم است.

 

کافه ها:

 

 

1)کافه فیروزه:کافه فیروزه کافه ای مدرن با فضایی شاد است که به ارائه ی انواع نوشیدنی،قهوه،دسر و... میپردازد.این کافه روبروی پارک شغاب میباشد.

2)کافه ژافه:کافه ژافه کافه ای کلاسیک و آرامش بخش است که با انواع نوشیدنی،قهوه،بستنی،پاستا،سالاد و... در خیابان امام رضا، خیابان نیدی (بال نقره ای) در حال فعالیت است.

3)کافه کهن:کافه کهن یکی از زیباترین کافه های بوشهر با فضای روباز و تزئینات زیبا و قرار گیری در بافت قدیمی شهر میباشد. این کافه به ارائه ی انواع نوشیدنی،قهوه،دسر،بستنی و... در خيابان انقلاب (ششم بهمن)، کوچه انقلاب پنج، بين پست بانک و کليسا میپردازد.

 

هتل ها:

 

 

1)هتل ساحلی پرواز:هتل ساحلی پرواز هتلی 3 ستاره با 31 اتاق و امکانات فوق العاده در بوشهر میباشد.این هتل به تعدادی از جاذبه های گردشگری همچون آب انبار قوام بوشهر،موزه رئیسعلی دلواری و... فاصله ی نزدیکی دارد.هتل ساحلی پرواز واقع در خیابان ساحلی،بعد از درب هوایی پایگاه هوایی،روبروی پارک مرجان است.

2)هتل پلاس:هتل پلاس هتلی 3 ستاره با 58 اتاق،امکانات معمولی و یک رستوران و کافه ی عالی که به ارائه ی انواع غذاها میپردازند میباشد.این هتل واقع در چهارراه کشتیرانی، روبروی اداره راهنمایی و رانندگی است.

3)هتل جهانگردی دلوار:هتل جهانگردی دلوار هتلی 3 ستاره با 65 اتاق و امکانات متوسط رو به بالا میباشد. این هتل در نزدیکی دریا قرار دارد ولی با این وجود هیچگونه گرمایی به علت سیستم های سرمایشی فوق العاده ی هتل باعث آزردگی مسافرین نمیشود.این هتل با تعدادی از جاذبه های گردشگری همچون بازار اصلی بوشهر،بافت سنتی بوشهر و... فاصله ی بسیار نزدیکی دارد.هتل جهانگردی دلوار واقع در میدان دلیران تنگستان - بلوار رییس علی دلواری است.

 

پاساژ ها:

 

1)پاساژ آزادگان:پاساژ آزادگان از پاساژ های معروف و محبوب بوشهر است که در آن به فروش انواع پوشاک،اسباب بازی ،لوازم خانگی و... پرداخته میشود.این پاساژ واقع در خیابان شهدا میباشد.

2)مجتمع تجاری زیتون:مجتمع تجاری زیتون بزرگ ترین مرکز خرید بوشهر است که فروشگاه های آن به فروش وسایل مورد نیاز و اساسی گردشگران میپردازند.همچنین این مرکز تجاری یک مجتمع تفریحی را در کنار خود جای داده است که میتواند باعث گذراندن اوقات خوب و مفرحی با خانواده باشد.مجتمع تجاری زیتون واقع در خیابان مطهری، تقاطع خیابان آتش نشانی و ریحان 2 است.

3)پاساژ ملت:پاساژ ملت یکی از مراکز خرید شهر بوشهر است که فروشگاه های آن به فروش پوشاک،کیف و کفش،لوازم منزل،خوراک و... میپردازند.این مرکز خرید واقع در خیابان شهدا، روبروی پاساژ آزادی است.

4)هوم کورت آدیداس:هوم کورت آدیداس یکی از مراکز خرید  شیک و بزرگ در بوشهر است.این مجموعه به عرضه ی انواع پوشاک و تجهیزات ورزشی با برندهای آدیداس و ریباک میپردازد.هوم کورت آدیداس واقع در خیابان چهارباندی(چمران)است.


تاریخ انتشار: ۱۲:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
لینک کوتاه: https://ghasedakeonline.ir/short/6250