Loading...

جزیره موریس کجاست؟


جزیره موریس یا جمهوری موریس، کشوری جزیره‌ای در جنوب شرقی ساحل قاره آفریقا و در درون اقیانوس هند است. موریس، سرزمینی آتشفشانی با تالاب‌ها و سواحلی پوشیده از درختان نخل دارد.

جزیره موریس که با نام جمهوری موریس نیز شناخته می‌شود، در اقیانوس هند و در شرق قاره آفریقا قرار دارد. این جزیره بیشتر برای سواحل بسیار زیبای خود شهرت پیدا کرده است؛ با این حال، آبشارها و مقاصد گردشگری قابل‌توجهی در این جزیره وجود دارند. این جزیره، مقصدی ایدئال برای گذراندن تعطیلات و ماه عسل به شمار می‌رود. فعالیت‌ و تفریحات مختلفی همچون شنا با نهنگ‌ها در این جزیره وجود دارد. مطمئنا رفتن به جزیره موریس، تجربه‌ای ماندگار و خارق‌العاده خواهد بود.


جزیره موریس یا جمهوری موریس، کشوری جزیره‌ای در جنوب شرقی ساحل قاره آفریقا و در درون اقیانوس هند است. موریس، سرزمینی آتشفشانی با تالاب‌ها و سواحلی پوشیده از درختان نخل دارد؛ در بیشتر خط ساحلی جزیره موریس، صخره‌های مرجانی وجود دارند. این جزیره حدود ۱,۸۶۵ کیلومتر مربع مساحت و ۳۳۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

جمعیت جزیره موریس ۱٫۲ میلیون نفر است
در این مساحت نه‌چندان بزرگ، جمعیتی حدود ۱٫۲ میلیون نفری زندگی می‌کنند. این جزیره بیشتر برای هارمونی نژادی و فرهنگی میان جمعیت متنوع خود شهرت دارد. در داخل این جزیره می‌توان گروه‌های مختلفی همچون هندوها، مسلمانان، کریول‌ها، چینی‌ها و اروپایی‌ها را مشاهده کرد؛ آن‌ها در صلح در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند.بیشترین ساکنان موریس دو زبان انگلیسی و فرانسوی را می‌دانند. با این حال، زبان انگلیسی، زبان رسمی است. هر چند، ساکنان به زبان فرانسوی و کوریل نیز تسلط دارند و صحبت می‌کنند. البته، در بخشی از قسمت‌های جزیره نیز زبان‌های آسیای شرقی رواج دارند. جزیره موریس به ۹ بخش تقسیم می‌شود و پایتخت آن، شهر بندری «پورت لوئیس» است.

تاریخچه
 


اعراب
اطلاعات اندکی در مورد ساکنان اولیه این جزیره در دست است؛ با این حال، حقایق کشف‌شده حاکی از آن هستند که عرب‌ها اولین کسانی بودند که در قرن دهم میلادی، این جزیره را کشف و آن را به‌عنوان «دینا آروبی» (جزیره بیابانی) نام‌گذاری کردند. گفته می‌شود مالایی‌ها برای مدتی این جزیره را در دست داشتند؛ اما اطلاعات موثقی در این مورد وجود ندارد.

پرتغالی‌ها
در سال ۱۵۰۷ میلادی، دریانورد پرتغالی، «دومینگو فرناندز»، پا به این جزیره گذاشت. او مجمع‌الجزایری متشکل از موریس، رودریگز و ریونیون را به نام جزایر «ماسکارین» نام‌گذاری کرد و تا به امروز، این مجمع‌الجزایر به همین نام شناخته می‌شود. آن‌ها در این جزیره ساکن نشدند و فقط از آن به‌عنوان یک بندر در مسیر تجاری خود با هند استفاده می‌کردند.

 


هلندی‌ها
برای اولین بار در سال ۱۵۹۸ میلادی، هلندی‎‌ها به این جزیره پا گذاشتند و نام آن را به موریس تغییر دادند. در سال‌های ابتدایی، آن‌ها تنها از منابع جزیره استفاده می‌کردند و در آن ساکن نشدند. اولین سکونتگاه هلندی در این جزیره مربوط به سال ۱۶۳۰ میلادی است که برای جلوگیری از اشغال جزیره توسط بریتانیا و فرانسه تشکیل شده است. مشکلاتی همچون آفت‌ها و طوفان‌های سهمگین از سکونت متداوم هلندی‌ها در این جزیره جلوگیری کرده بود و آ‌ن‌‎ها در نهایت، این جزیره را برای همیشه ترک کردند.

فرانسوی‌ها
در سال ۱۷۱۵ میلادی، جزیره موریس به اشغال فرانسه درآمد و نام آن به «جزیره فرانسه» تغییر پیدا کرد. ساکنان فرانسوی در پورت نورث وست (پورت لوئیس امروزی) و پورت ساوث ایست (گرند پورت امروزی) مستقر شدند؛ اما آن‌ها نیز با مشکلاتی همچون طوفان روبه‌رو بودند. فرانسوی‌ها به‌منظور انجام کارها، از دریانوردان و صنعت‌گران هندی استفاده می‌کردند.

انگلیسی‌ها
در سال ۱۸۱۰ میلادی، انگلیسی‌ها موفق شدند تا جزیره موریس را از فرانسوی‌ها بگیرند و به اشغال خود دربیاورند. آن‌ها این جزیره را برای حفاظت از مسیر تجاری خود با هندوستان، ضروری می‌دانستند. در این زمان، بار دیگر نام این جزیره به موریس تغییر پیدا کرد.


استقلال
پس از سال‌ها تلاش و کوشش مردم این کشور برای بیرون آمدن از زیر سلطه دیگران، جزیره موریس در سال ۱۹۶۸ میلادی، استقلال خود به‌عنوان یک کشور مشترک المنافع به‌دست آورد؛ با این حال، این جزیره حدود ۲۴ سال بعد در سال ۱۹۹۲ میلادی، عنوان جمهوری موریس را کسب کرد.

رضا شاه پس از خلع شدن از سلطنت، با فشار انگلیسی‌ها، به جزیره موریس تبعید شد. در تاریخ ۲۳ مهر سال ۱۳۲۰ شمسی، رضا شاه و همراهانش به پورت لوئیس، پایتخت موریس، وارد شدند. آن‌ها به عمارتی به نام والری در این جزیره رفتند. رضا شاه و همراهانش به‌مدت پنج ماه در این جزیره اقامت داشتند تا اینکه در نهایت در فروردین سال ۱۳۲۱ شمسی راهی بندر دوربان در آفریقای جنوبی شدند. رضاشاه در ژوهانسبورگ ساکن شد و در نهایت در مرداد ماه سال ۱۳۲۳ میلادی بر اثر حمله قلبی درگذشت. عمارت والری همچنان متعلق به کشور ایران است.

بهترین زمان سفر به جزیره موریس
 


جزیره موریس، یک مقصد گردشگری برجسته محسوب می‌شود که در تمام فصول سال می‌توان به آن سفر کرد. در حقیقت، این به شما بستگی دارد که چه زمانی را برای سفر به این جزیره انتخاب کنید.

ماه اکتبر تا آوریل، ماه‌های تابستانی جزیره موریس هستند؛ این فصل بهترین زمان برای لذت بردن از یک گردش ساحلی محسوب می‌شود. در این فصل، روزها طولانی و آب‌وهوا گرم و مرطوب است که شنا در دریا را بسیار لذت‌بخش می‌کند. این زمان مناسب شنا، غواصی و همچنین ماهیگیری است.

ماه‌های زمستانی جزیره موریس از ماه ژوئیه تا سپتامبر هستند. در این زمان، آب‌و‌هوا خنک‌تر است و بارش کمتری می‌بارد. از آنجا که گردشگر کمتر در این فصل به جزیره موریس سفر می‌کنند، قیمت هتل‌ها نیز به‌طور قابل‌توجهی پایین‎‌تر است. علاوه بر این، در این فصل‌، خطر طوفان بسیار کمتر است. این ماه‌ها، بهترین زمان برای لذت بردن از جاهای دیدنی داخل جزیره موریس به شمار می‌روند.

تفریحات جزیره موریس
 
در جزیره موریس، تفریحات و فعالیت‌های مختلفی وجود دارند که گردشگران و مسافران می‌توانند از آن بهره ببرند. برخی از این فعالیت‌ها بسیار منحصربه‌فرد و نفس‌گیر هستند.

پیاده‌روی زیردریا
با استفاده از امکانات تعبیه شده، گردشگران و مسافران می‌توانند یک تجربه خارق‌العاده را برای خود رقم بزنند. با این وسائل خاص، می‌توان در کف اقیانوس پیاده‌روی و زندگی گیاهی و جانوری آن را تماشا کرد. برای انجام این کار، هیچ‌گونه دانشی در مورد شنا یا غواصی نیاز نیست. در ساحل بل ماره، جزیره سرفس و ساحل گرند بی، این نوع تفریح منحصربه‌فرد در اختیار گردشگران و مسافران قرار می‌گیرد.

شنا با دلفین‌ها
یکی از تجربه‌های منحصربه‌فرد و ماندگار هر فرد، مطمئنا شنا با دلفین‌ها در زیستگاه طبیعی آن‌ها است. تورهای مختلفی برای شنا با دلفین در جزیره موریس وجود دارند. این تفریح در ساحل غربی موریس و در خارج ساحل شبه‌جزیره مورنه قرار دارد.

جزیره دس دیوکس کوکوس
گذراندن یک روز پر از تجمل در این جزیره زیبا و خصوصی، رویای بسیاری از افراد است. این جزیره که در جنوب شرقی موریس قرار گرفته، یک مقصد گردشگری منحصربه‌فرد به شمار می‌رود.

اسکوتر زیردریا
با یک اسکوتر زیردریایی می‌توانید به‌راحتی در عمق سه تا چهار متری زیر دریا، گردش کنید و یک تجربه منحصربه‌فرد را برای خود رقم بزنید. این اسکوترهای زیردریایی بسیار ایمن هستند و کنترل آن‌ها راحت است و در بخش شمال غربی جزیره موریس می‌توان از اسکوترهای زیردریایی استفاده کرد.

قدم زدن با شیرها
کسانی که به حیات وحش علاقه دارند، مطمئنا از قدم زدن با شیرها در درون طبیعت لذت خواهند برد. این، فرصتی منحصربه‌فرد در جزیره موریس به شمار می‌رود که نباید آن را از دست داد. این تفریح عجیب و شاید دلهره‌آور،‌ در بخش غربی جزیره و در پارک ملی کاسلا انجام می‌شود.

شنا با نهنگ‌ها
در بخش جنوب غربی جزیره موریس، شما می‌توانید یک تجربه خارق‌العاده به‌دست بیاورید. شنا کردن در کنار نهنگ‌های غول‌پیکر در زیستگاه طبیعی‌شان، واقعا هیجان‌انگیز است. در صورت مساعد بودن آب‌وهوا، نهنگ‌های زیادی در این منطقه حضور خواهند داشت. علاوه بر این، در صورت شفاف بودن آب دریا،‌ به‌راحتی می‌توان این نهنگ‌ها را مشاهده کرد.

زیپ ‌لاین
زیپ لاینی که در جزیره موریس وجود دارد، سومین زیپ لاین بزرگ در جهان به شمار می‌رود. این زیپ لاین در منطقه حفافظت‌شده والی دس کولیورس در جنوب موریس واقع شده است. این فرصتی بی‌نظیر است تا زیبایی این منطقه را از بالا مشاهده کرد. مطمئنا، تجربه یک زیپ لاین ۱٫۵ کیلومتری برای هر فردی بسیار هیجان‌انگیز و سرشار از آدرنالین خواهد بود.

شنا با کوسه‌ها
شنا با کوسه‌ها را می‌توان در سه بخش جزیره موریس به نام‌های گرند بی، ترو دائو دوس و تامارین تجربه کرد. یکی از مشهورترین مکان‌های شنا با کوسه در موریس، «پس آف ژاک» نام دارد که بین خلیج تاماریند و لی‌مورنه قرار گرفته است. شنا با کوسه‌ها، تفریحی بسیار هیجان‌انگیز و دلهره‌آور است که مطمئنا طرفداران خاص خود را دارد.

سفر با زیردریایی
 


رفتن به درون یک زیردریایی واقعی بسیار هیجان‌انگیز است. در جزیره موریس، می‌توان وارد یک زیردریایی واقعی شد و با آن به عمق ۳۵ متری اقیانوس سفر و یک ماجراجویی خارق‌العاده را تجربه کرد. مسافران این زیردریایی در این ماجراجویی شاهد یک کشتی غرق‌شده، صخره‌های مرجانی و گونه‌های مختلف ماهی خواهند بود.

دره نوردی
دره‌نوردی در آبشار تاماریند، تجربه خارق‌العاده‌ای است که هرگز فراموش نخواهد شد. دره‌نوردی در این آبشار، از جمله تفریحات جزیره موریس محسوب می‌شود که نباید آن را از دست داد.

جاهای دیدنی جزیره موریس

باغ گیاه‌شناسی موریس
 


باغ گیاه‌شناسی موریس به نام باغ پمپلموسس نیز شناخته می‌شود؛ این باغ گیاه‌شناسی،‌ یکی از محبوب‌ترین جاهای دیدنی جزیره موریس محسوب می‌شود. این باغ در نزدیکی پورت لوئیس واقع شده است و قدیمی‌ترین باغ گیاه‌شناسی در نیم‌کره جنوبی زمین محسوب می‌شود.

این باغ بسیار جالب توجه و تماشایی توسط «پیر پوآوره» در سال ۱۷۶۷ میلادی ساخته شده است. مساحت باغ به حدود ۳۷ هکتار می‌رسد. این باغ گیاه‌شناسی، بیشتر برای داشتن نیلوفرهای آبی غول‌پیکر، باغ ادویه و مجموعه بی‌نظیری از ۸۵ نوع نخل از آمریکای مرکزی، آسیا، آفریقا و جزایر اقیانس هند در داخل خود به شهرت رسیده است.

پارک ملی بلک ریور گورجس
 

«پارک ملی بلک ریور گورجس» مساحتی حدود ۶,۵۷۴ هکتار را در جنوب غربی جزیره موریس به خود اختصاص داده است. این مکان محافظت از زندگی گیاهی و جانوری این منطقه را در دستور کار خود دارد. این پارک ملی، از مهم‌ترین جاهای دیدنی جزیره موریس محسوب می‌شود. قله بلک ریور در درون این پارک ملی، بلندترین نقطه این جزیره به شمار می‌رود.

در درون این پارک ملی، اکثریت جنگل‌های بارانی این جزیره قرار دارند؛ این مکان محل زندگی حیوانات وحشی و پرندگان زیادی است. از جمله حیوانات بومی این جزیره می‌توان روباه پرنده موریس، شاهین موریس، کبوتر صورتی، پاراکیت موریسی، فاخته، بلبل و فودی را نام برد.

جزیره سرفس
 

جزیره سرفس که به‌معنای جزیره گوزن است، جزیره‌ای در نزدیکی ساحل شرقی موریس در منطقه فلاک است. این جزیره، دارای سواحل شنی، آب‌های زیبا و امکانات و تفریحات مختلفی است. این جزیره حدود ۱۰۰ هکتار مساحت دارد و امروزه، برخلاف نام آن، هیچ گوزنی در آن وجود ندارد؛ اما این موضوع از زیبایی این مکان نمی‌کاهد.

پورت لوئیس
 


پورت لوئیس، پایتخت جمهوری موریس و بندر اصلی آن محسوب می‌شود. این بندر در سال ۱۷۳۵ میلادی ساخته شده است و امروزه، بزرگترین شهر موریس به شمار می‌رود. پیرامون این بندر را رشته کوهی به نام پورت لوئیس موکا در بر دارد که واقعا تماشایی است. در طی سال‌ها، ساختمان‌های تاریخی زیادی در این بندر ساخته شده‌اند. یکی از این ساختمان‌ها و استحکامات، قلعه آدلاید یا لا سیتادل است که بریتانیایی‌ها در سال ۱۸۳۵ میلادی آن را ساخته‌اند.

اصلی‌ترین جاذبه‌های پورت لوئیس شامل کودان واترفرانت، بازار پورت لوئیس، محله چینی‌های موریس و تئاتر قدیمی شهر است. این شهر همچنین دارای سه موزه است که موزه بلو پنی، موزه تاریخ ملی موریس و موزه استمپ موریس هستند. در این شهر همچنین خانه‌های زیادی به سبک فرانسوی وجود دارند.

گرند باسین
 


گرند باسین به نام گانگا تالائو نیز شناخته می‌شود. گرند باسین دریاچه‌ای است که در یک کوه تنها در منطقه ساوان موریس قرار دارد. این دریاچه در حدود ۶۰۰ متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته است. گرند باسین، مکانی مقدس برای هندوهای ساکن جزیره موریس محسوب می‌شود. هر ساله، در این دریاچه، مراسمی توسط هندوها برگزار می‌گردد. در کنار این دریاچه، معبد خدای شیوا وجود دارد که برای هندوها بسیار مقدس است. علاوه بر این، یک مجسمه از شیوا با ارتفاع ۳۳ متر، مشرف به این دریاچه است؛ این مجسمه بزرگترین مجسمه در جزیره موریس محسوب می‌شود.

پارک چامارل
 


پارک چامارل، واقعا یک منظره منحصربه‌فرد است. این پارک، تنها مکان روی زمین است که در آن شما می‌توانید شاهد خاک‌هایی به هفت رنگ مختلف در یک مکان باشید. رنگ‌های این تل‌ماسه‌های منحصربه‌فرد شامل قرمز، قهوه‌ای، بنفش، سبز، آبی، ارغوانی و زرد است. پیرامون این پارک نیز جاذبه‌های جالب‌توجهی وجود دارند.

یکی دیگر از جاهای دیدنی این پارک، آبشار چامارل است. این آبشار زیبا و خیره‌کننده، از جمله بهترین آبشارها در جزیره موریس به شمار می‌رود. این آبشار از ارتفاع ۱۰۰ متری به پایین سقوط می‌کند. پیرامون آن را نیز جنگل‌های متراکم و صخره‌ها فرار گرفته‌اند.

دهانه سرفس
 

«دهانه سرفس»، یک آتشفشان خاموش با ارتفاع ۶۰۵ متری است که در کیورپایپ جزیره موریس واقع شده است. این دهانه آتشفشانی حدود ۳۰۰ متر قطر دارد و عمق آن به ۸۵ متر می‌رسد. این دهانه آتشفشانی، اصلی‌ترین جاذبه گردشگری در این منطقه به شمار می‌رود. در مرکز این دهانه نیز دریاچه کوچکی قرار دارد. این آتشفشان، میلیون‌ها سال پیش به وجود آمده و از ۶۰۰ هزار سال پیش غیرفعال بوده است.

جزیره آیگرتس
جزیره آیگرتس، یک جزیره مرجانی کوچک با مساحت ۲۵ هکتاری است. جزیره آیگرتس در خارج از ساحل شهر ماهبورگ قرار دارد. این جزیره، امروزه به‌عنوان یک منطقه حفاظت شده شناخته می‌شود. برخی از کمیاب‌ترین پرندگان جهان را می‌توان در این جزیره مشاهده کرد. از جمله این حیوانات این جزیره می‌توان کبوتر صورتی، گرین جیکو فلسوما و لاکپشت غول‌پیکر آلدابرا را نام برد. برخی از گیاهان این جزیره بسیار نادر هستند و در هیچ کجای جهان رشد نمی‌کنند. ۱۸ گونه گیاهی جزیره موریس در لیست گونه‌های در خطر انقراض قرار دارند.

جزیره گابریل
 


جزیره گابریل در شمال جزیره موریس قرار دارد. در کنار این جزیره، جزیره فلت در فاصله ۷۵۰ متری و جزیره راوند قرار گرفته‌اند. جزیره گابریل حدود ۴۲ هکتار مساحت دارد و ارتفاع بلندترین نقطه آن به ۲۸ متر می‌رسد. این جزیره، یک منطقه حفاظت‌شده است و بیشتر برای سواحل بکر خود و آب‌های بسیار شفاف پیرامونش شناخته می‌شود. جزیره گابریل مکانی ایدئال برای غواصی محسوب می‌شود.

خانه یوریکا
 


خانه یوریکا در سال ۱۸۳۰ میلادی ساخته شده است. پیرامون این خانه را آبشارهای موکا ریور و موکا رنج فرا گرفته‌اند. این خانه، یکی از بزرگترین خانه‌های جزیره موریس به شمار می‌رود که ۱۰۹ درب و پنجره دارد. این خانه از سال ۱۹۸۶ میلادی به‌عنوان یک موزه مورد استفاده قرار گرفته است.

سواحل موریس
جزیره موریس، دارای سواحل بی‌نظیری است که در کنار آن‌ها درختان نخل و آب‌های بسیار شفافی قرار گرفته‌اند. آب‌های کم عمق و شفاف در کنار ساحل‌های شنی، این جزیره را به بهشتی بی‌نظیر تبدیل کرده است. جزیره موریس دارای ۳۳۰ کیلومتر خط ساحلی است. این خط ساحلی به چهار قسمت شمالی، جنوبی، شرقی و غربی تقسیم می‌شوند.

سواحل شمال جزیره موریس
 


خط ساحلی شمالی جزیره موریس بیشتر برای فعالیت‌ها و تفریحاتی که در آن وجود دارد، شهرت یافته است. از جمله این تفریحات می‌توان به اسکی روی آب، موج‌سواری، قایقرانی، ماهیگیری در عمق دریا و پاراسیلینگ اشاره کرد. رستوران‌ها و استراحتگاه‌های زیادی در این خط ساحلی وجود دارند. گرند بی، زیباترین روستای گردشگری جزیره موریس محسوب می‌شود که دارای سواحلی زیبا است. دیگر سواحل مشهور این منطقه شامل ترو او بیچس، مونت چویسی، لا کووت و پریبری است.

سواحل شرق جزیره موریس
 


شرق نسبت به دیگر بخش‌های جزیره موریس گسترده‌تر و کمتر توسعه‌یافته است. از همین رو، سواحل بکری در آن وجود دارند. سواحل سفید رنگ بلو بی، پالمار و بل ماره، از جمله برجسته‌ترین سواحل این بخش به شمار می‌روند. در کنار این سواحل، درختان همیشه سبز و آب‌های آبی دریا قرار دارند. علاوه بر این، این سواحل نسبت به سواحل شمال موریس، جمعیت کمتری دارند.

سواحل جنوب جزیره موریس
 


بخش جنوبی موریس، بخش بکرتری است. این بخش بیشتر برای صخره‌های دریایی خود شناخته می‌شود که در تقابلی همیشگی با امواج دریا قرار دارند؛ همین باعث شده تا این منطقه بسیار تماشایی و دراماتیک باشد. این سواحل مناسب شنا نیستند و جریان‌های دریا بسیار قوی هستند و ممکن است بسیار خطرناک باشند.

سواحل غرب جزیره موریس
 


بخش غربی جزیره موریس دارای سواحلی خارق‌العاده و آفتابی است. محبوب‌ترین ساحل این بخش، ساحل فلیک ان فلک نام دارد؛ آب‌های کم عمق و فیروزه‌ای رنگ، زیبایی این ساحل را دو چندان کرده است. سواحل تامارین و لی مورنه نیز از جمله سواحل شناخته شده به شمار می‌روند.

آبشارهای جزیره موریس
فراتر از ساحل‌های طلایی و هتل‌های پنج ستاره، شگفتی‌های گرمسیری جالب‌توجهی در درون جزیره موریس وجود دارند. در میان مناطق پوشیده از درختان، آبشارهایی بسیار زیبا وجود دارند. برای رسیدن به برخی از این آبشارها، باید مسیرهای طولانی در درون جنگل را پشت سر گذاشت. هر چند، تماشای این آبشارهای زیبا واقعا ارزش تلاش را دارد.

آبشار تاماریند
آبشار «تاماریند» در جنوب غربی جزیره موریس قرار گرفته و در نزدیکی روستای کوچک هنریتا است. این آبشار از ۱۱ آبشار کوچک تشکیل شده است که در میان درختان و بوته‌زارهای سرسبز به پایین می‌ریزند. این آبشار، از جمله برجسته‌ترین آبشارهای جزیره موریس محسوب می‌شود.

آبشار الکساندرا
در ارتفاع ۷۰۰ متری از سطح دریا، آبشار الکساندرا قرار دارد. این آبشار در پارک ملی بلک ریور گورجس، از جمله مکان‌هایی است که نباید آن را از دست داد. این آبشار، از جمله برجسته‌ترین و مشهورترین مکان طبیعی جزیره موریس محسوب می‌شود.

آبشار یوریکا
آبشار یوریکا در فاصله اندکی از عمارت یوریکا قرار گرفته است. مسیر رسیدن به این آبشار اندکی چالش‌برانگیز است؛ اما ارزشش را دارد. در پایان مسیر، چهار آبشار وجود دارند که در میان درختان نخل و انبه قرار گرفته‌اند.

آبشار گرند ریور ساوث ایست
آبشار «گرند ریور ساوث ایست» در نزدیکی خط ساحلی جنوب شرقی جزیره موریس قرار گرفته است. آبشار گرند ریور ساوث ایست، یک آبشار منحصربه‌فرد و استثنایی در میان دیگر آبشارهای این جزیره به شمار می‌رود. با اینکه این آبشار به دریا نزدیک است؛ اما دارای صخره‌های زیاد و جنگلی متراکم در پیرامون خود است.

آبشار بلک ریور گورجس
 


آبشار «بلک ریور گورجس» یک مکان فوق‌العاده تماشایی است. این آبشار در بزرگ‌ترین پارک این جزیره قرار گرفته است؛ این پارک ملی، نسبت به دیگر مناطق جزیره، آب‌وهوایی سردتر دارد. شنا در درون آب‌های این آبشار و گشت‌وگذار در درون جنگل‌های پیرامون آن، یک تجربه عالی را به ارمغان خواهد آورد. جزیره موریس دارای آبشارهای دیگری است که از جمله آن‌ها می‌توان آبشار اکسیل، آبشار روچستر، آبشار ماره او جونکس و... را نام برد.


تاریخ انتشار: ۱۵:۰۰ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۰
لینک کوتاه: https://ghasedakeonline.ir/short/8039
برچسب ها: جزیره موریس