Loading...

ماسک تقویت کننده مو خانگی


ماسک تقویت کننده مو برای تقویت و رویش مجدد موها بسیار متاسب است ، همانطور که شما هم می دانید بسیاری از زیبایی چهره انسان را موها تشکییل می دهند.

ماسک تقویت کننده مو برای تقویت و رویش مجدد موها بسیار متاسب است ، همانطور که شما هم می دانید بسیاری از زیبایی چهره انسان را موها تشکییل می دهند ، اما متاسافنه در برخی یا بهتر بگوییم اکثر افرادی که پا به سن میانسالی می گذارند درچار ریزش مو می شوند که بسیار ناراحت کنند و در بسیاری از افراد دچار افسردگب میشوند به طوری که کاملا اعتماد به نفس خودشان را از دست می دهند.

البته ناگفته نماند نه تنها در سنین میانسالی بعضی از افراد دچار ریزش مو می شوند بلکه  هستند کسانی هم که در سنین نوجوانی و جوانی گریبانگیر این مشکل بسیار بد می شوند که میتوان علت این ریزش مو را عواملی همچون رعایت نکردن بهداشت سر ، مشکلاات آب و هوایی ، استرس از قبیل امتحانات ، کنکور ، مشاهده و پیگیری هیجانی اخبار ورزشی ، چون اکثر جوانان دارای تعصب خاصی روی حرفه و یا تیم های ورزشی مورد علاقه اشان هستند، عوامل ژنتیکی و ... می شود.

ریزش مو به چه عواملی بسستگی دارد؟

همناطور که در بالا گفته شد ریزش مو به عوامل بسیار زیادی همچون کمبود خون ، کمبود خواب ، فکر و استرس ، کمبود ویتامین ، شرایط آب و هوایی ، چربی و یا خشکلی بیش از حد پوست سر ، عوامل ژنتیکی و ... می شود.

درمان ریزش مو

برای ریزش مو روش های بسیار زیادی وجودد ارد از جمله استفاده از شامپو های کنترل پربی و خشکی پوست سر ، شامپو های ضد ریزش مو ، استفاده از قرص های ویتامینه مثل زینک ، تزریق سوزن های تقویت مو که تویسط متخصصین پوست مو و زیبایی انجام می شود و بسیاری از موارد دیگر که مطمئنن هر کس که دچار ریزش مو می شود به سراغ این روش ها می رود.

آلوئه ورا برای ریزش مو

طبق تازه ترین اخبار که به دست ما رسیده دانشمندان طبق تحقیقاتی که انجام داده اند متوجه شده اند که آلوئه ورا خواص بسیار زیادی برای پوست و مو دارد در ادامه برخی از این فواید را مطالعه می کنیم.

مرطوب کنندگی

آلوئه ورا دارای ویتامین b12 می باشد که بسیار موثر برای مو و پوست است.

خاصیت ضد التهابی

طرز تهیه ماسک الوئه ورا

ابتدا یک برگ آلوئه ورا جدا کنید و از وسط آن را برش دهید و ژله وسط برگ الوئه ورا را در طرفی بریزید سپس یک قاشق  غذا خوری روغن نارگیل به آن اضاف کنید و خوب هم بزنید تا مواد با هم ترکیب شود.

بعد از ترکیب شدن کامل ماسک موهایتان را (موها باید خشک باشد) به چند دسته تقسیم کنید تا بتوانید ترکیب را به طور مناسب به همه قسمت های موهایتان بمالید.

بعد از ایتکه ترکیب را خوب به  موهایتان مالیدید با یک شانه دندان درشت شروع به شانه کردن ملایم موهایتان کنید و بگذارید ماسک یک ساعت روی سرتان بماند، و بعد از گذشت یک ساعت ابتدا موهای خود را با آب ولرم خالی بشوید و بعد از شستن اول با مقداری شامپوی مناسب موهای خود را خوب بشوید.

این ماسک رویش مجدد مو را هفته ای دو تا سه بار روی سرتان بزنید و بعد از گدشت تقریبا 40 روز می توانید میزان تاثیر فوق العاده این ماسک را ببینید. امیدواریم که نتیجه خوبی از این ماسک بگیرید.

برچسب ها: