Loading...

10 کارگردان ثروتمند و قابل احترام دنيا


در اين مقاله ثروتمندترين کارگردان‌هاي زنده دنيا را مي‌شناسيم و به بهانه ثروت خالص، کارنامه درخشان برخي از قابل احترام‌ترين خالقان سينما را با هم مرور مي‌کنيم.

در اين مقاله ثروتمندترين کارگردان‌هاي زنده دنيا را مي‌شناسيم و به بهانه ثروت خالص، کارنامه درخشان برخي از قابل احترام‌ترين خالقان سينما را با هم مرور مي‌کنيم.

۱۰- جي‌جي آبرامز با ثروت ۳۰۰ ميليون دلاري

دَه کارگردان ثروتمند و البته قابل احترام دنيا

جي‌جي آبرامز با کارنامه‌اي درخشان از سريال‌ها و فيلم‌هاي پر طرفدار و با ثروت قابل توجه ۳۰۰ ميليون دلاري، فقيرترين کارگردان اين ليست ده نفره است. بر اساس Celebrity Net Worth آبرامز با کارگرداني سريال‌هايي، چون لاست، فليسيتي و فرينج و البته به دليل حضور درخشانش در سينما با ريبوتِ استار ترک و کارگرداني بعضي از فيلم‌هاي استار وارز به چنين ثروتي دست يافته است.

۹- ريدلي اسکات با ثروت ۴۰۰ ميليون دلاري

دَه کارگردان ثروتمند و البته قابل احترام دنيا

ريدلي اسکات بعد از چند دهه فيلم‌سازي و ساختن خاطرات فوق‌العاده براي علاقمندان به سينما با ثروت خالص ۴۰۰ ميليون دلاري در رده نهم اين ليست قرار مي‌گيرد. نقطه عطف کارگرداني اسکات را شايد بتوان فيلم علمي تخيلي و تحسين شده Alien دانست و پس از آن اسکات در فيلم‌هايي، چون آمريکن گنگستر و رابين هود و...، علاوه بر کارگرداني به فيلم‌نامه نويسي هم روي آورد. براي دوست‌داران سينما البته يادآوري شاهکار‌هاي اسکات در سينما کار سختي نيست و آثاري، چون گلادياتور، بليدرانر و هانيبال نام اين کارگردان را براي هميشه جاودانه خواهد کرد.

۸- فرانسيس فورد کاپولا با ثروت ۴۰۰ ميليون دلاري

دَه کارگردان ثروتمند و البته قابل احترام دنيا

اين يکي احتمالا نياز به تعريف چنداني ندارد. کاپولا را بسياري بهترين کارگردان تاريخ سينما مي‌دانند و بر اساس Wealthy Gorilla او بخش بزرگي از ثروت ۴۰۰ ميليون دلاري‌اش را مديون نويسندگي و کارگرداني در فيلم‌هاي، چون سه‌گانه پدرخوانده، اينک آخرالزمان، دراکولا و The Outsiders است. کارنامه کاپولا به عنوان فيلم‌نامه نويس و کارگردان پر است از مهمترين و ارزشمندترين جوايز سينمايي و هنري دنيا و بعيد است جايي درباره سينما صحبت کنند و نام کاپولا به ميان نيايد.

۷- مل گيبسون با ثروت ۴۲۵ ميليون دلاري

دَه کارگردان ثروتمند و البته قابل احترام دنيا

هرچند که مل گيبسون را بيشتر ما به عنوان بازيگر به ياد مي‌آوريم، اما او کارگرداني، نويسندگي و تهيه کنندگي هم مي‌کند و در همه اين زمينه‌ها هم آثار قابل احترامي خلق کرده است. بر اساس Celebrity Net Worth، هرچند گيبسون بخش قابل توجهي از اين ثروت را به خاطر بازيگري کسب کرده است، اما کارگرداني آثاري، چون The Man Without a Face، شجاع‌دل، مصائب مسيح و Hacksaw Ridge هم نقش غير قابل انکاري در اين ثروت ۴۲۵ ميليون دلاري داشته است.

۶- مايکل بي با ثروت ۴۵۰ ميليون دلاري

دَه کارگردان ثروتمند و البته قابل احترام دنيا

احتمالا بسياري از شما مايکل بي را با سري فيلم‌هاي اکشن و علمي تخيلي و البته بسيار پر طرفدار ترنسفورمر به ياد مي‌آوريد، اما آثاري، چون پرل هاربر، پسران بد يک و دو و آرماگدون هم در کارنامه اين کارگردان خودنمايي مي‌کند. البته هيچ کدام از اين فيلم‌ها مانند سري فيلم‌هاي ترنسفورمر به افزايش ثروت اين کارگردان کمک نکرده است.بر اساس Wealthy Gorilla سه‌گانه ترنسفورمر با تهيه کنندگي اسپيلبرگ به تنهايي در حدود ۲۰۰ ميليون دلار از ثروت اين کارگردان را موجب شده است.

۵- پيتر جکسون با ثروت ۵۰۰ ميليون دلاري

دَه کارگردان ثروتمند و البته قابل احترام دنيا

پيتر جکسون با ثروت خالص نيم ميليارد دلاري در رده پنجم اين فهرست قرار مي‌گيرد و شايد باتوجه به آثار پر طرفدار و پر فروش اين کارگردان، چنين ثروتي چندان عجيب نباشد. بر اساس Wealthy Gorilla و البته همان‌گونه که قابل حدس بود سه‌گانه ارباب حلقه‌ها بيشترين سهم را در ثروت جکسون دارد و باعث درامد خالص ۱۸۰ ميليون دلاري اين کارگردان شده است.پيتر جکسون البته جز ارباب حلقه‌ها کارگرداني آثاري، چون کينگ کونگ، The Lovely Bones و سه‌گانه هابيت را هم در کارنامه دارد.

۴- جيمز کمرون با ثروت ۷۰۰ ميليون دلاري

دَه کارگردان ثروتمند و البته قابل احترام دنيا

اگر به فهرست پرفروش‌ترين فيلم‌هاي چند دهه گذشته نگاهي بيندازيد به کرات با نام کمرون برخورد خواهيد کرد. اين کارگردان با آثاري، چون ترميناتور يک و دو، تايتانيک و آواتار ثابت کرده است که راه فيلم پرفروش ساختن را به خوبي بلد است.

بر اساس Celebrity Net Worth زماني که فيلم تايتانيک در هنگام ساخت از بودجه پيش‌بيني شده عبور کرد، کمرون حاضر شد از دستمزد ۸ ميليود دلاري‌اش براي تکميل فيلم بگذرد و در نهايت بعد از روي پرده رفتن تايتانيک و فروش غيرقابل تصورش، کمرون درآمدي در حدود ۶۵۰ ميليون دلار از اين فيلم کسب کرد. همچنين ديگر فيلم پرفروش کمرون يعني آواتار براي او درآمد قابل توجه ۳۵۰ ميليون دلاري داشته است.

۳- تايلر پري با ثروت ۸۰۰ ميليون دلاري

دَه کارگردان ثروتمند و البته قابل احترام دنيا

اگر اتفاقات سال‌هاي گذشته هاليوود را دنبال نکرده باشيد احتمالا از حضور تايلر پري در رتبه سوم ثروتمندترين کارگردان‌هاي دنيا تعجب کنيد. تايلر پري بخش بزرگي از ثروتش را مديون کمپاني تهيه کنندگي‌اش است و البته ساخت فيلم‌هايي که در آن‌ها علاوه بر کارگرداني، بازي هم مي‌کرد.بر اساس Wealthy Gorilla تايلر پري در حال حاضر از امپراطوري رسانه‌ايش و البته بازيگري، کارگرداني و نويسندگي هر سال در حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ ميليون دلار درآمد دارد. همچنين جالب است بدانيد تايلر پري تنها کارگردان دنياست که طي پنج سال پنج فيلم در رتبه يک باکس آفيس داشته است.

۲- استيون اسپيلبرگ با ۷.۵ ميليارد دلار

دَه کارگردان ثروتمند و البته قابل احترام دنيا

استيون اسپيلبرگ با رقم حيرت انگيز ۷.۵ ميليارد دلار در رده دوم اين ليست قرار دارد و اگر اخبار مربوط به اين کارگردان، تهيه کننده و فيلم‌نامه نويس بزرگ را دنبال کرده باشيد حتما در تعحب هستيد که چرا ثروت بيشتري ندارد. اسپيلبرگ در طول بيش از ۴ دهه حضور در سينما و با آثاري، چون آرواره‌ها، برخورد نزديک از نوع سوم، اينديانا جونز، اي‌تي، ژوراسيک پارک و نجات سرباز رايان بسياري از مردم دنيا را عاشق سينما کرده است.

۱- جرج لوکاس با ثروت ۱۰ ميليارد دلاري

دَه کارگردان ثروتمند و البته قابل احترام دنيا

بالاخره به نفر اول اين ليست رسيديم و همان‌گونه که انتظار مي‌رفت جرج لوکاس با ثروت تحسين برانگيز ۱۰ ميليارد دلاري، ثروتمندترين کارگردان دنياست. هرچند که ساخت فيلم‌هاي درخشاني، چون سري جنگ ستارگان حتما درآمد قابل توجهي براي لوکاس داشته است، اما ايده راه‌اندازي کمپاني تهيه کنندگي فيلم هم کمک شاياني به جمع شدن اين ثروت انبوه کرده است.


تاریخ انتشار: ۱۴:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
لینک کوتاه: https://ghasedakeonline.ir/short/4428
برچسب ها: کارگردان